Indie v zápalu hry

DILLÍ – Prvního června dospěla Indian Premier League k bouřlivému vyvrcholení v podobě napínavého finálového utkání, které sledovalo 60 000 skandujících fanoušků na novém stadionu a přibližně 300 milionů televizních diváků po celém světě. Zatímco roztleskávačky tančily a mávaly pestrobarevnými třásněmi a hvězdní sportovci z celého světa odění v křiklavých barvách svých týmů se těšili na výplatu ve výši dvou a půl milionů dolarů, na černém trhu se vstupenky prodávaly za plných 2500 dolarů.

Fotbal? Basketbal? Nikoliv, IPL je nejnovější indickou inovací, která vnesla revoluci do nejusedlejšího ze všech viktoriánských sportů: do kriketu.

V době, kdy globalizující se svět objevuje Indii jednadvacátého století jako zemi plnou špičkových počítačových mágů, zdatných podnikatelů, pestrobarevné módy a blyštivé zábavy – jaký to rozdíl oproti starodávným obrazům fakírů na postelích posetých hřebíky, mahárádžů na slonech a žebráků s miskami –, objevuje zároveň Indii posedlou tím, co většina lidí pokládá za sport devatenáctého století.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/dc9vBsZ/cs;