Nepohodlné pravdy pro Ala Gora

Kina po celé planetě budou brzy promítat film někdejšího viceprezidenta USA Ala Gora o globálním oteplování. „Nepohodlná pravda“ se v Americe i v Evropě dočkala nadšených kritik a s největší pravděpodobností si získá široké celosvětové publikum. Avšak třebaže jde o film plný emocí a provokativních záběrů, chybí mu racionální argumenty.

„Nepohodlná pravda“ prohlašuje tři věci: globální oteplování je skutečné, bude katastrofální a jeho řešení by mělo být naší prioritou. Ač to však tvůrcům nebude vhod, správné je jen první tvrzení.

Třebaže je pěkné vidět, že Gore v zemi, kde mnohé vlivné osobnosti popírají už samotnou existenci globálního oteplování, nijak nepodléhá trendu, nejedno z jeho apokalyptických tvrzení je nesmírně zavádějící. Největší omyl ale spočívá v sugerování, že lidstvo má morální povinnost proti změně klimatu jednat, protože si uvědomujeme, že tu je problém. To se jeví jako naivní, ba falešné.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/wve1kuk/cs;