Mark Zuckerberg at conference Matthias Oesterle/ZUMA Wire/ZUMAPRESS.com

Revoluce v sociálních investicích

CURYCH – První premiér Čínské lidové republiky Čou En-laj byl v roce 1972 během návštěvy Richarda Nixona v Pekingu dotázán na názor na důsledky Velké francouzské revoluce roku 1789. „Na hodnocení je ještě příliš brzy,“ údajně odpověděl.

Čou pravděpodobně špatně porozuměl otázce a domníval se, že se týká francouzských bouří roku 1968. Jeho odpověď je ale neméně platná pro revoluci, která nedávno otřásla světem filantropie. Důsledky by mohly být dalekosáhlé – ale bude určitou dobu trvat, než jim plně porozumíme.

Dobývání filantropické Bastily začalo v listopadu, kdy skupina téměř 30 miliardářů, včetně Jeffa Bezose (Amazon), Richarda Bransona (Virgin) a Jacka Ma (Alibaba), ohlásila založení koalice zaměřené na průlom v energetice, nazvané Breakthrough Energy Coalition (BEC). Ta slíbila „nový model,“ který využije partnerství veřejného a soukromého sektoru s cílem mobilizovat investice „do opravdu transformativních energetických řešení pro budoucnost“.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/lonZ4Ss/cs;