badre18_krisanapong detraphiphat_getty images_accounting Krisanapong Detraphiphat/Getty Images

Kolejna Granica Odpowiedzialnego Biznesu

PARYŻ - Kryzys COVID-19 pokazał, jak ze sobą powiązane są wszystkie nasze główne wyzwania. Utrata różnorodności biologicznej i rosnące nierówności przyczyniły się do globalnej katastrofy w zakresie zdrowia publicznego i najgorszego kryzysu gospodarczego od prawie stu lat.

Jak to często bywa w takich chwilach, ludzie są nagle otwarci na zmiany, które wcześniej szybko by odrzucili. Na przykład w świecie korporacji zachodzi poważna zmiana, w której wielu menedżerów i inwestorów chce przyjąć bardziej zrównoważone i odpowiedzialne praktyki i modele biznesowe.

Teraz zadaniem jest zapewnienie, że ten nowy sposób myślenia stanie się zaraźliwy. W jaki sposób możemy zapewnić, że wszystkie firmy idą w dobrym kierunku biorąc pod uwagę, że pozostaną zobowiązane do wymagań i interesów akcjonariuszy i inwestorów? Jedną z oczywistych odpowiedzi są normy środowiskowe, społeczne i dotyczące ładu korporacyjnego (ESG). Ale ESG oferuje tylko częściowe rozwiązanie. Właśnie dlatego, że obecnie ta dziedzina kwitnie, stała się także zagmatwana, co prowadzi do skarg na „zmęczenie raportowaniem o zrównoważonym rozwoju.”

We hope you're enjoying Project Syndicate.

To continue reading, subscribe now.

Subscribe

or

Register for FREE to access two premium articles per month.

Register

https://prosyn.org/eTFWMu4pl