Záhady žebříčků

PAŘÍŽ – Gibraltar se minulý měsíc dozvěděl vzrušující novinku. Poslední Globální index finančních center (GFCI), zveřejňovaný londýnskou poradenskou firmou Z/Yen, ukazuje, že gibraltarská skála v žebříčku poskočila výrazněji a rychleji než kterékoli jiné centrum – od předchozí zprávy ze září 2013 o 17 příček, ze 70. na 53. místo.

Dokážu si představit ty oslavy ve městě Gibraltaru, kde jsou teď po uzavření britské námořní základny a za pohraničních těžkostí se Španělskem pro zaměstnanost stěžejní právě finanční služby. A umím si také představit, že v bermudském Hamiltonu, který se propadl téměř o tolik, o kolik Gibraltar stoupl – o 16 příček, na 56. místo –, leckomu do rumového punče stékají slzy.

Samozřejmě je také možné, že se Gibraltar a Bermudy rozhodly výsledky ignorovat anebo jejich význam rozporovat. Ať tak či tak, není pochyb o dnešní celosvětové posedlosti výsledkovými tabulkami. Lze nalézt žebříčky pro téměř všechny podoby lidské činnosti.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/lJVxk4Z/cs;