mrema1_champc_getty Images_green finance champc/Getty Images

Jak Publiczne Banki Rozwoju Mogą Pomóc Przyrodzie

MONTREAL/WASHINGTON, DC – W tym tygodniu zjazd FinanceinCommonSummit będzie pierwszym, gdzie spotkają się przywódcy 450 publicznych banków rozwoju (PDBs) na świecie, aby zastanawiać się nad tym jak przekierować inwestycje w kierunku zrównoważonego rozwoju. Biorąc pod uwagę obecną globalną niepewność gospodarczą i narastające zagrożenia środowiskowe, spotkanie odbywa się w krytycznym dla świata momencie. Jest to dobra okazja do rozważenia, w jaki sposób publiczne instytucje finansowe mogą pomóc skierować fundusze na ochronę i zrównoważone wykorzystywanie zasobów naturalnych - otwierając w ten sposób klasę aktywów, która wspiera zarówno ludzi, jak i planetę.

Ten zjazd jest również okazją do podkreślenia ważnego znaczenia zdrowego środowiska jako podstawy do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju ONZ, porozumienia klimatycznego z Paryża oraz nowych, ambitnych ram Konwencji ONZ o różnorodności biologicznej. PDBs będą miały kluczowe znaczenie dla globalnych wysiłków na rzecz właściwej odbudowy po pandemii COVID-19 i jej skutkach gospodarczych.

Niedawny raport przygotowany przez inicjatywę „Finanse na Rzecz Różnorodności Biologicznej” podkreślił pilną potrzebę zajęcia się niedociągnięciami w pakietach bodźców gospodarczych dotyczących COVID-19 w rządach G20 i stwierdził, że obecna ścieżka odbudowy może wzmocnić negatywne tendencje środowiskowe. W raporcie podkreślono jednak również możliwość podjęcia zdecydowanych działań, aby zapobiec nieodwracalnym zniszczeniom przyrody, które długo przetrwają pandemię.

We hope you're enjoying Project Syndicate.

To continue reading, subscribe now.

Subscribe

or

Register for FREE to access two premium articles per month.

Register

https://prosyn.org/ZKehcVZpl