Kdo miluje Čínu?

NEW YORK – Desetitisíce lidí „okupují“ ulice hongkongského centrálního okrsku, zamořené slzným plynem, a bojují za svá demokratická práva. Možná se k nim brzy připojí mnoho dalších. Ačkoliv některé podnikatele a bankéře toto narušování obtěžuje, demonstranti protestují právem.

Čínská vláda slíbila občanům Hongkongu, že si v roce 2017 budou moci svobodně zvolit správního komisaře. Avšak vzhledem k tomu, že kandidáti mají být pečlivě prověřeni nikým nevolenou pročínskou komisí, by občané neměli vůbec žádnou smysluplnou volbu. O funkci se mohou ucházet jen lidé, kteří „milují Čínu“ – rozuměj milují Komunistickou stranu Číny.

Člověk téměř dokáže pochopit, proč by měli být vedoucí čínští představitelé tímto projevem vzdoru v Hongkongu vyvedeni z míry. Když byl Hongkong koneckonců ještě britskou kolonií, Britové také guvernéry jednoduše jmenovali a nikdo tehdy proti tomu neprotestoval.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/OMdDRAW/cs;