Začalo v USA zotavení?

CAMBRIDGE – Ačkoliv americká ekonomika nadále klesá, její pád už není tak rychlý jako na počátku roku nebo v prvních týdnech po krachu Lehman Brothers v září 2008. V tomto smyslu je rozumné prohlásit, že nejhorší pokles už je pravděpodobně za námi.

Moje interpretace ukazatelů se však neshoduje s těmi, kdo tvrdí, že se stav ekonomiky skutečně zlepšuje a že v příštích měsících pravděpodobně započne trvalé cyklické zotavení. Ačkoliv stimulační balík daňových škrtů a zvýšených vládních výdajů, schválený počátkem letošního roku, poskytne růstu dočasný impulz, začátek trvalého vzestupu ekonomiky pravděpodobně nezažijeme dříve než napřesrok.

Optimisté opírají svá tvrzení o dřívějším zotavení o celou řadu statistických údajů. Poukazují na to, že stavebnictví je na vzestupu, ceny domů klesají pomaleji, disponibilní osobní příjmy se v prvním čtvrtletí zvýšily, roste spotřebitelská poptávka a trh práce zaznamenává zlepšení.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/7FwRvM3/cs;