Kdo jsou skuteční nepřátelé Hamásu

JERUZALÉM – Některé živly uvnitř íránského režimu údajně nabízejí odměnu ve výši jednoho milionu dolarů za atentát na egyptského prezidenta Husního Mubaraka, neboť ten se staví proti počínání Hamásu v pásmu Gazy. Vůdce Hizballáhu v Libanonu, podporovaný Íránem a Sýrií, volá pouze po svržení egyptské vlády.

Tárik Alhomajíd – Saúd, jenž pracuje jako šéfredaktor deníku Al-Sharq al-Awsat – v reakci na to označuje Hamás za nástroj Íránu a tvrdí, že „skutečnou hrozbou pro arabskou bezpečnost je Írán“.

Egyptský ministr zahraničí Ahmad Abúl Ghajt s tím souhlasí – a není sám. Když se zástupci arabských států sešli, aby diskutovali o krizi v Gaze, Saúdská Arábie vetovala jakoukoliv akci. Dokonce i Palestinská samospráva (PA) viní z bojů Hamás. Aktivisté ve Fatáhu, nacionalistickém hnutí, které stojí v čele PA a je soupeřem Hamásu, se nikterak netají nadějemi, že Hamás válku prohraje.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/pQlkWye/cs;