Guatemalský kandidát z nitra pekel

Žaloba líčí brutální zločiny - masové vraždy, znásilňování a přesídlení stovek tisíců lidí - systematicky prováděné v Guatemalské vysočině.

V obci San Martín Jilotepeque byli guatemalskou armádou zadržováni vesničané a přinuceni vařit vojákům a kopat jámy. Později je velitelé vojska zastřelili a uložili do jam. V Santa María Nebaj byly stříleny nebo k smrti ubíjeny děti a pak vhazovány do rokle, která zároveň sloužila jako přírodní latrína. Po masakru vojáci spálili jak těla, tak domy svých obětí. Hospodářská zvířata zabili a snědli.

Muž, jemuž guatemalské lidskoprávní organizace připisují zodpovědnost za tyto činy, je Efraín Ríos Montt, vládce Guatemaly z doby politiky ,,spálené země" počátku 80. let. Vzhledem k závažnosti obvinění a hojnosti důkazů by měl být Ríos Montt na cestě za mříže. Namísto toho možná směřuje na post prezidenta.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/ddR0h8Y/cs;