baderschneider1_Jens Büttnerpicture alliance via Getty Images_green hydrogen Jens Büttner/picture alliance via Getty Images

Nadchodząca Rewolucja Zielonego Wodoru

WASHINGTON, DC - Zmiany klimatyczne spowodowane działalnością człowieka powodują niebezpieczne i rozległe zakłócenia w środowisku naturalnym oraz wpływają na życie miliardów ludzi na całym świecie. Według Intergovernmental Panel on Climate Change świat stoi w obliczu nieuniknionych zagrożeń klimatycznych w ciągu najbliższych dwóch dekad. Jednak przy średniej rocznej emisji gazów cieplarnianych, która w latach 2010-2019 osiągnie najwyższy poziom w historii ludzkości, po prostu nie robimy wystarczająco dużo, aby ograniczyć globalne ocieplenie do 1,5° Celsjusza.

W opublikowanym w kwietniu raporcie IPCC zalecono, aby do roku 2050 świat gwałtownie zmniejszył podaż i popyt na paliwa kopalne: o 95% w przypadku węgla, o 60% w przypadku ropy naftowej i o 45% w przypadku gazu ziemnego. Ale jak możemy osiągnąć tak ambitne cele?

Odpowiedzią jest przejście na zielony wodór, który można wytwarzać ze wszystkich form energii odnawialnej, w tym słonecznej, wiatrowej, wodnej oraz geotermalnej. Zielony wodór jest paliwem o zerowej emisji; przy jego produkcji w procesie elektrolizy jedyną "emisją" jest woda. Jest to praktyczne i możliwe do wdrożenia rozwiązanie, które - poprzez demokratyzację energii, dekarbonizację przemysłu ciężkiego i tworzenie miejsc pracy na całym świecie - mogłoby zrewolucjonizować sposób zasilania naszej planety.

To continue reading, register now.

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

or

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

https://prosyn.org/QCJTMsgpl