PS25
ostrom1_Romolo Tavani_Getty images_climate Romolo Tavani/Getty Images

Zelenání od kořenů

BLOOMINGTON – Na summitu OSN Rio+20 hodně záleží. Mnozí jej propagují jako Plán A pro planetu Zemi a chtějí, aby se lídři zavázali jedinou mezinárodní dohodou k ochraně naší životadárné soustavy a k prevenci globální humanitární krize.

Nečinnost v Riu by byla katastrofální, ale jediná mezinárodní dohoda by byla hrubou chybou. Nemůžeme spoléhat na mimořádné globální politiky, abychom vyřešili problém správy našich společných zdrojů: oceánů, atmosféry, lesů, vodních toků a bohaté rozmanitosti života, které vytvářejí vhodné podmínky, v nichž se daří životu, což platí i pro sedm miliard lidských bytostí.

Nikdy jsme dosud nemuseli řešit problémy v rozsahu, jemuž čelí dnešní globálně propojená společnost. Nikdo s jistotou neví, co se osvědčí, a tak je důležité vybudovat systém schopný vyvíjet se a svižně adaptovat.

25 years of the World's Opinion Page

Project Syndicate celebrates its 25th anniversary with PS 25, a collection of our hardest-hitting commentaries so far.

To continue reading, log in or register now.

Register / Log In

Get unlimited access to all PS premium content, including in-depth commentaries, book reviews, exclusive interviews, On Point, the Big Picture, the PS Archive, and our annual year-ahead magazine. Subscribe Now.

https://prosyn.org/9OJ6QRYcs