rockstrom15_GUIDO KIRCHNERdpaAFP via Getty Images_germany climate GUIDO KIRCHNERdpaAFP via Getty Images

Zielony Biznes po Konferencji COP26

POCZDAM – Co dalej z globalnymi planami w sprawie klimatu? Tegoroczna Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP26) w Glasgow z pewnością nie zakończyła się porażką, ale nie była również wielkim sukcesem. Podczas gdy światowi przywódcy zawarli kilka obiecujących nowych umów jeśli chodzi o cele, to globalne emisje gazów cieplarnianych nie są jak dotąd zmniejszane w wymaganym tempie. I chociaż obietnice klimatyczne niektórych krajów zostały wzmocnione, brak konkretnych środków do ich realizacji jest prawdziwym problemem. Wciąż widzimy wielką lukę w polityce.

Nauka o klimacie wyraźnie pokazuje, że przyszły dobrobyt i sprawiedliwość są tylko w jednym kierunku: w kierunku przyjaznej przyrody i bezemisyjnej gospodarki światowej. Między tegorocznymi ekstremalnymi zdarzeniami pogodowymi a ostrymi nakazami naukowymi w szóstym raporcie z oceny Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu nie potrzebujemy więcej potwierdzania faktów. Świat stoi w obliczu ogromnych zagrożeń dla bioróżnorodności i przyrody. Aby pozostać na dobrej drodze do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 r., musimy znacznie zmniejszyć emisje przed 2030 r.

Wielu decydentów wciąż się ociąga, wyrażając obawy, że działania na rzecz klimatu obciążą przedsiębiorstwa. Jednak wielu czołowych liderów biznesu coraz częściej kieruje swoje firmy na bardziej zrównoważony kurs. Zdecydowana większość z nich zaakceptowała odkrycia klimatologii i wyszła poza fazę wahania się i zaprzeczania. Ten szerszy trend można było wyraźnie zaobserwować w Glasgow, gdzie obecni byli dyrektorzy wyższego szczebla z wielu największych światowych korporacji.

To continue reading, register now.

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

or

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

https://prosyn.org/XkYqri2pl