Tsipras and Varoufakis George Panagakis/ZumaPress

Koncovka v Řecku

PAŘÍŽ – Po měsících tahanic dospělo účtování mezi Řeckem a jeho evropskými věřiteli k patu v otázce penzí a daní. Řecko odmítá ustoupit požadavkům věřitelů, aby snížilo platby starším občanům a zvýšilo sazbu daně z přidané hodnoty u léků a elektřiny.

Požadavky Evropy – jejichž předstíraným cílem je zajistit, aby Řecko dokázalo obsloužit svůj zahraniční dluh – jsou nedůtklivé, naivní a od základu sebedestruktivní. Řekové nehrají žádné hry, když je odmítají; jen se snaží udržet se při životě.

Ať už prohlásíme cokoliv o minulé hospodářské politice Řecka, o jeho nekonkurenceschopné ekonomice, o jeho rozhodnutí vstoupit do eurozóny nebo o chybách, jichž se dopustily evropské banky, když jeho vládě poskytly přehnané množství úvěrů, faktem zůstává, že ekonomické potíže země jsou ukrutné. Nezaměstnanost činí 25%. Nezaměstnanost mladých lidí dosahuje 50%.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/EGnYiZ2/cs;