Jak oznámkovat obamanomiku

PALO ALTO – Je stále příliš brzy na to, abychom posoudili úplný ekonomický dopad politik uskutečňovaných a navržených prezidentem Barackem Obamou, ale jejich předběžné zvážení ukazuje na omezený krátkodobý přínos za vysokou dlouhodobou cenu. Vláda využívá krizové atmosféry k zavádění rozsáhlé agendy, která by americkou ekonomiku přetvořila, od automobilového průmyslu a finančních služeb po zdravotnictví, energetiku a distribuci příjmů.

Obama vypracováním podrobností fiskálního stimulu v hodnotě 787 miliard dolarů pověřil Kongres a staří sněmovní mazáci jej, není divu, napěchovali úplatky pro voliče a sociálním inženýrstvím. Po uběhnutí několika měsíců se prozatím utratilo jen 4%-6% prostředků a federální vláda šikanuje vlády jednotlivých států – kupříkladu požaduje, aby Kalifornie zrušila drobné snížení platů některých pracovníků sdružených v odborových svazech, jinak prý přijde o 7 miliard ze stimulačních fondů. (Zpětné zásahy do smluvních vztahů kvůli prosazení odborářských požadavků se rýsují jako příznačná vlastnost této vlády.)

Plán záchrany před zabavováním hypoték se rozjíždí ještě pomaleji a pravděpodobně narazí na řadu problémů v tom, jak nesplácené hypotéky přepracovat, aniž by to vyvolalo ještě mnohem více případů insolvence.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/Y8Kz957/cs;