Vzdělávání bez hranic

LONDÝN – Zatímco se blíží třetí výročí začátku syrské občanské války, probíhá závod s časem ve snaze uskutečnit průkopnický vzdělávací projekt pro nejhůře postižené oběti konfliktu – statisíce dětských uprchlíků.

Je šokující, že dosud už musely domov opustit tři miliony syrských dětí. Víc než milion z nich prchl ze Sýrie a živoří v táborech v sousedních zemích, zejména v Libanonu, Jordánsku a Turecku. Tyto děti už třetí zimu strádají, připraveny o domov, školu a přátele. Mnohé jsou odloučené od rodin, řady vysídlených denně rozšiřují tisíce dalších a situace přerůstá v největší humanitární katastrofu naší doby.

Určitý prostor naděje otevírá průkopnická iniciativa v Libanonu, jíž se účastní učitelé, agentury pomoci a vzdělávací charity. Vprostřed táborového chaosu, provizorních přístřešků a bídy začíná boj za významný nový princip mezinárodní pomoci: i v dobách konfliktů musejí mít děti přístup ke vzdělávání.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/ReXslhg/cs;