Dobré zprávy ve špatných časech

NEW YORK – V době, kdy jsou novinové titulky plné finančních krizí a násilností, je obzvláště důležité uznat kreativitu mnoha vlád při boji proti chudobě, nemocem a hladu. Nejde jen o to, abychom se cítili o něco lépe, ale spíše abychom se postavili čelem k jedné z nejtěžších světových hrozeb: k všeobecnému pesimismu, podle něhož jsou dnešní problémy příliš velké, než aby se daly vyřešit. Zkoumání úspěchů nám poskytuje znalosti a sebedůvěru, abychom vystupňovali naše společné úsilí o vyřešení velkých globálních výzev dneška.

Za prvé klobouk dolů před Mexikem, které se stalo průkopníkem myšlenky „podmíněných hotovostních transferů“ chudým domácnostem. Tyto transfery umožňují zmíněným domácnostem investovat do zdraví, výživy a vzdělání svých dětí a zároveň je k tomu podněcují. Mexický „Program příležitostí“, v jehož čele stojí prezident Felipe Calderón, je dnes široce napodobován v celé Latinské Americe. Z popudu zpěváků Shakiry a Alejandra Sanze i společenského hnutí, v jehož čele oba stojí, se nedávno všichni latinskoameričtí vůdci zavázali na základě dosud prokázaných úspěchů zintenzívnit regionální programy rozvoje v raném dětství.

Norsko pod vedením premiéra Jense Stoltenberga udržuje svou tradici kreativního sociálního a ekologického vedení. Tamní vláda zorganizovala globální alianci, která si klade za cíl bránit úmrtím matek při porodu a investuje do bezpečných porodů i přežití novorozenců. Současně Norsko zahájilo inovační program s Brazílií v objemu jedné miliardy dolarů, který má přimět chudé komunity v Amazonii k ukončení nekontrolovaného odlesňování. Norsko si přitom počíná chytře a vyplácí Brazílii prostředky pouze oproti doložitelným úspěchům v podobě omezení odlesňování (v porovnání s předem dohodnutou základní úrovní).

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/39OwZ3O/cs;