Middle school pupils AAron Ontiveroz/The Denver Post via Getty Images

Síťové řešení vzdělávací reformy

WASHINGTON, DC – Po celém světě nemá zhruba 250 milionů dětí možnost navštěvovat školu a mnoho z těch, kdo tuto možnost mají, se neučí dovednosti potřebné k úspěchu v životě. A navzdory rostoucí shodě o systémové povaze výzev, které ovlivňují vzdělávání, existuje mnohem menší shoda o tom jak tyto výzvy řešit. Rok 2018 však prozatím vypadá slibně, co se snah o zlepšení vzdělávání a kvality v něm týká.

Jedním z důvodů je vznik tzv. akčních sítí, které usnadňují globální sdílení informací a povzbuzují nepřetržité místní zlepšování. Takové sítě, pokud budou správně organizovány, by mohly nabídnout částečné řešení pro systémové výzvy, kterým vzdělání čelí.

Existuje množství peer skupin, které se potýkají s jedněmi z největších výzev světa, aleexistují dvě, které jsou spojeny s naší organizací a které zaslouží vyzdvihnout. Jednou je Joint Learning Network for Universal Health Coverage (JLN), což je společenství odborníků a tvůrců politiky ze 30 zemí, podporované Výsledky pro rozvoj a dalšími rozvojovými partnery. Další je Global Cities Education Network (GCEN) při Asia Society, která usnadňuje zlepšení městských vzdělávacích systémů napříč Severní Amerikou a Asií.

We hope you're enjoying Project Syndicate.

To continue reading, subscribe now.

Subscribe

Get unlimited access to PS premium content, including in-depth commentaries, book reviews, exclusive interviews, On Point, the Big Picture, the PS Archive, and our annual year-ahead magazine.

https://prosyn.org/cORi1i7cs