malpass2_ULISES RUIZAFP via Getty Images_vaccine ULISES RUIZ/AFP via Getty Images

Jak naočkovat všechny země

WASHINGTON, DC – Pandemie covidu-19 doopravdy neskončí, dokud nebudou vakcíny dostupné všem, včetně lidí v nejchudších zemích světa. Nejlepší naději na zastavení šíření nákazy, záchranu životů a ochranu živobytí nabízí celosvětová vakcinace. Lidé dokážou uplatnit svůj potenciál, jedině když budou moci znovu studovat, pracovat, cestovat a stýkat se za pevného vědomí, že jsou v bezpečí před covidem-19.

Je tudíž naléhavě nezbytné distribuovat vakcíny v širším rozsahu. Pandemie zatím zhoršuje nerovnost, jelikož nejsilněji postihuje ty nejchudší a nejzranitelnější. Ženy, děti, chudí a pracující v neformálním sektoru platí v rozvojových zemích mimořádně vysokou cenu, neboť jim covid-19 bere obživu, zavírá školy a znemožňuje naléhavé sociální výdaje.

Odklady rozjezdu očkovacích kampaní v rozvojových zemích prohlubují globální nerovnost a ponechávají stamiliony starších a zranitelných lidí v ohrožení. Nadále naléhám na země s dostatečnými zásobami vakcín pro své nejzranitelnější občany, aby další dávky co nejdřív uvolnily pro rozvojové země, které mají připravené očkovací programy.

To continue reading, register now.

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

Subscribe

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

https://prosyn.org/Tv1fOSycs