Začněme brát ruskou válku s terorismem vážně

Rozhodnutí Ruska vyčlenit na boj s terorismem dalších 157 miliard rublů (více než 5 miliard dolarů) je pádnější odpovědí než všechny nedávné silácké řeči Kremlu, a to včetně požadavku prezidenta Vladimira Putina, aby se do jeho rukou soustředila větší moc. Po únosu rukojmích v moskevském divadle Dubrovka v roce 2002 koneckonců padala stejně ostrá slova, ale žádné další peníze nebyly vyčleněny.

Zdá se, že tyto nové miliardy opravdu dokládají obnovené odhodlání vlády, ale je pumpování peněz do války s terorismem dostatečným řešením?

Kreml odmítá veřejně přiznat, že dnešní terorismus má kořeny převážně v čečenské válce, která nyní metastazuje do celého severního Kavkazu. Čečenští bojovníci a jejich stoupenci dokazují téměř denně, že tato válka pokračuje, a bezpočet smělých prohlášení, jako je nedávný výrok nově zvoleného čečenského prezidenta Alu Alchanova, že byla nalezena „efektivní opatření" pro boj s terorismem, působí jako pouhá řečnická cvičení.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/5hzhpV5/cs;