Jak překonat americké volby

Učenci se dnes se vší vervou pustili do hledání interpretací amerických prezidentských voleb. Představuje výsledek - společně se ziskem republikánů v Kongresu - souhlas s Bushovými přístupy? Vychýlil se americký elektorát doprava? Mají teď Američané větší zájem o „hodnoty"?

Určitá volba elektorátu, tak jako cena v ekonomii, v sobě skrývá mnoho informací. Jde o souhrn toho, zda po zvážení všech ohledů občan preferuje toho či onoho kandidáta. Abychom zjistili, co volba skutečně znamená, jak pro Spojené státy, tak pro svět, bude zapotřebí spousty průzkumů.

Tolik je zřejmé, avšak Bushovy hospodářské politiky se těší jen malé důvěře. Typická americká rodina ví, že se dnes má hůř než před čtyřmi lety, a podle všeho nesdílí přesvědčení, že daňové škrty zaměřené na Američany s vyššími příjmy zajistily ty přínosy, jež Bushova administrativa ohlašovala.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/mPTH7XN/cs;