Pacific Press/Getty Images

Jak správně řídit migraci

DHÁKA – Na loňském zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů slíbili vedoucí světoví představitelé, že budou spolupracovat na zajištění bezpečné, spořádané, stabilní a zodpovědné migrace. Letos musí učinit více, aby tento závazek realizovali.

Členské státy OSN připustily, že migrace má řadu výhod: mimo jiné se podílí na stabilizaci globálních trhů práce, šíření znalostí a myšlenek, vytváření diaspor, které podněcují rozvoj obchodu a investic, a podpoře ekonomik po celém světě prostřednictvím peněz zasílaných do domovských zemí, kde se z nich financují zdravotní péče, vzdělání a bydlení rodinných příslušníků.

Tyto výhody se však snadno promarní, pokud – jak jsme byli nedávno svědky v případě krizí ve Středozemním moři, Andamanském moři, středoamerickém koridoru, Sahelu a Africkém rohu – není migrace zodpovědně a ve vzájemné spolupráci řízena.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/bObefZM/cs;