

Though Polish voters in October ousted their right-wing populist government, recent elections in Slovakia and the Netherlands show that populism remains as malign and potent a political force as ever in Europe. But these outcomes also hold important lessons for the United States, where the specter of Donald Trump’s return to the White House haunts the runup to the 2024 presidential election.
MNICHOV – Skandál s Volkswagenem vyvolal otázky o německém modelu produkce. Pokud byl úspěch dieselových vozidel částečně vděčný za podvodné snahy skrýt množství škodlivých emisí, které produkují, nevyvolají obdobná zjištění u dalších firem otázky o transformaci země z “nemocného muže Evropy“ na exportem řízeného ekonomického tahouna?
Naštěstí je odpověď skoro určitě ne. Konkurenční výhoda Německa souvisí mnohem méně s podvody než s tím, jak jsou jeho firmy strukturovány a jakou mají firemní kulturu, ve které fungují. Jedna z hlavních automobilek Německa je výjimkou a ne příkladem z výrobních pravidel, která dovedla zemi k úspěchu.
Německý úspěch je opravdu často citován jako něco, co by jiné země měly následovat jako příklad a citován je oprávněně. Od počátku století země vyrostla v jednoho z největších světových exportérů a předčila všechny další hlavní země Evropy. Od roku 2000 do 2013 narostl export Německa o 154%, v porovnání se 127% Španělska, 98% Velké Británie, 79% Francie a 722% Itálie.
To continue reading, register now.
Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.
Subscribe
As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.
Register
Already have an account? Log in