Gruzie štěpí Kreml

MOSKVA – Post prezidenta Ruské federace po Vladimíru Putinovi zdědil Dmitrij Medveděv, Putin se v hierarchii posunul níž a stal se předsedou vlády a nad Medveděvovým prezidentstvím se od počátku hojně spekuluje o možnosti rozkolu mezi dvěma nejvyššími ruskými lídry. První dny konfliktu v Gruzii tuto hypotézu rozdrtily.

Putin a Medveděv vystupovali ohledně Gruzie v dokonalém tandemu, spolupracovali a obratně hráli své odlišné úlohy, kdy Putin byl obsazen do hlavní role děsivého boha ruského zúčtování a Medveděv do vedlejší role možného humanitárního mírotvůrce.

Krize v Gruzii ovšem v Kremlu odhalila novou strategickou sílu, která se staví proti Putinovi i Medveděvovi. Její aktéry stále nedokážeme vyjmenovat, ale víme o jejich zájmech a vlivu na události právě tak, jako astronomové poznají novou, ale neviditelnou planetu tím, že zaznamenají její působení na známé a viditelné objekty ve vesmíru.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/QcgeCGR/cs;