Velká konvergence v oblasti globálního zdraví

SAN FRANCISCO – Svět se nachází v jedinečném historickém inflexním bodě. Pokud bychom učinili dnešní léky, vakcíny a další zdravotnické nástroje všeobecně dostupnými – a pokud bychom vystupňovali výzkumné úsilí o vývoj zdravotnických nástrojů zítřka –, mohli bychom během jedné generace překlenout propast mezi bohatými a chudými zeměmi v oblasti zdravotnictví. Do roku 2035 bychom tak mohli dosáhnout „velké konvergence“ v oblasti globálního zdraví a celosvětově snížit počet preventabilních úmrtí matek a dětí, včetně úmrtí způsobených infekčními nemocemi, na bezprecedentně nízkou úroveň. Zapotřebí k tomu bude koordinovaná a na budoucnost orientovaná investiční strategie.

Nedávno se sešla skupina 25 expertů na globální zdraví a ekonomii (včetně nás), aby takovou strategii vyvinula. Během rok trvajícího procesu identifikovala tato skupina nástroje, systémy a financování, jež by byly potřebné k dosažení konvergence v oblasti globálního zdraví, a zároveň formulovala dokument s názvem Globální zdraví 2035 ambiciózní investiční plán, který by zachránil miliony životů a podpořil lidský blahobyt, produktivitu a hospodářský růst.

Při agresivně vystupňovaných investicích do zdravotnictví by se dalo počínaje rokem 2035 zachránit deset milionů životů ročně. A ekonomický přínos by byl enormní: každý dolar investovaný v nízkopříjmových a středněpříjmových zemích (LMIC) s cílem dosáhnout „velké konvergence“ by vynesl 9-20 dolarů.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/yxUGmj5/cs;