bergamaschi1_ANDREAS SOLAROAFP via Getty Images_venice ANDREAS SOLAROAFP via Getty Images

Agenda Klimatyczna dla G20

RZYM – Na szczycie w Rijadzie pod koniec ubiegłego roku przywódcy G20 uznali zmiany klimatyczne za jedno z najpilniejszych wyzwań XXI wieku. „Podczas gdy dochodzimy do siebie po pandemii,” czytamy w ich komunikacie, „jesteśmy zaangażowani w ochronę naszej planety i budowanie bardziej zrównoważonej środowiskowo oraz bardziej spójnej przyszłości dla wszystkich ludzi.” To zobowiązanie nie do końca się zmaterializowało.

Oczywiście emisyjność dostaw energii w krajach G20 spada. Zużycie węgla spada, zanieczyszczenie sektora energetycznego maleje i wdrażanych jest wiele nowych polityk czystego transportu. Inicjatywy kierowane przez G20, mające na celu zachęcenie przedsiębiorstw do ujawniania zagrożeń klimatycznych zaczynająprzynosićefekty.

Ale nie dzieje się to wystarczająco szybko, aby spowodować prawdziwy spadek emisji, nie tylko dlatego, że kraje G20 po cichu przekazują pieniądze do sektorów o wysokiej emisji dwutlenku węgla. Według VividEconomicsz 4,6 biliona dolarów wiodących światowych gospodarek wpompowanych w sektory rolnictwa, przemysłu, odpadów, energii i transportu w ramach pakietów pomocy na wypadek pandemii mniej niż 1,8 biliona dolarów było „zielonych.”

We hope you're enjoying Project Syndicate.

To continue reading, subscribe now.

Subscribe

or

Register for FREE to access two premium articles per month.

Register

https://prosyn.org/vLT57qTpl