france election ballots Georges Gobet/AFP/Getty Images

Macron a Evropa mnoha potřeb

ŽENEVA – Vítězství Emmanuela Macrona ve francouzských prezidentských volbách je nejjistější známka toho, že po sérii krizí a nezdarů Evropa snad znovu nabývá určité zdání sebedůvěry. Obnovené sebevědomí ale nesmí vyústit v návrat k pocitu sebeuspokojení.

Francouzská středová politika Macronem odrazila volební útok z obou stran. Verva ataků ale dokládá, jak ošidné poměry v Evropské unii zůstávají. A přestože se obecně uznává, že jsou naléhavě nutné smělé činy, neexistuje shoda na tom, jaké činy by to měly být.

Přístup, který debatám o reformě EU vévodí, spočívá ve vytvoření „vícerychlostní Evropy“. Představa je taková, že namísto dohody na tom, kdy a jak dospět k určité optimální míře integrace, by každá členská země EU měla mít možnost postupovat směrem k integraci svým vlastním tempem, přičemž pokrok by poháněly průkopnické země.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/qo8rz3I/cs;