Boj proti teroru mezi věřícími

Plameny islámského fundamentalismu se nešíří pouze na Středním východě a ve střední Asii. S ohledem na svou muslimskou populaci, zesilování fundamentalistické rétoriky a tušené kontakty s mezinárodním terorismem, proniká čím dál častěji do zpravodajství Indonésie. Jedním dobře viditelným fenoménem indonéského islámu je rozvoj násilných muslimských domobran, které využívají džihádistickou rétoriku a mobilizují stoupence džihádu.

Výbuchy bomb, které loni 12. října před půlnocí otřásly balijským letoviskem Kuta, hluboce zasáhly téměř do všech oblastí indonéského života. Po letech oficiálního zapírání probudil děsivý incident všímavost k tomu, že v Indonésii skutečně existuje terorismus a že indonéští domácí fanatici jsou ve spojení s globální teroristickou sítí.

Brzy po odkrytí balijského spiknutí se začaly nově prošetřovat předchozí exploze, které otřásly různými částmi země. Ne všechny spolu nutně souvisely, ale nová vyšetřování odhalila vazby mezi mnoha rozličnými teroristickými skupinami. Dnes už se ví, že pachatelé těchto bombových zločinů patří k tvrdému jádru spolupracujících skupin.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/sL9dJ4k/cs;