Fatwy.com

Stínání hlav online, fatwy online: podzemní svět radikálního křídla islámu lze nalézt na nesčetných místech na internetu. Tito technologicky důmyslní fanatici dokáží oslovit široké publikum. Jejich obecenstvo však existuje kvůli hluboké nespokojenosti a zlosti bezpočtu mladých muslimů v mnoha částech světa. Internet svedl dohromady celosvětové společenství odcizených a roztrpčených lidí.

Západ si myslí, že tato zlost je znakem jakéhosi střetu civilizací: „my" versus „oni", z něhož plyne, že vyhrát může jen jedna strana. Vztek mladých muslimů ale v prvé řadě plyne z odporu k jejich zkorumpovaným lídrům a podlézavosti těchto lídrů vůči Spojeným státům. Řečeno jinak, jde o zahořklost pramenící z materiálních příčin, nikoliv z jakéhosi fanatického, iracionálního a antidemokratického cítění, jehož nositele je zapotřebí převychovat, nebo potřít.

Problém začíná u špiček muslimských společností, nikoliv u vzbouřenců vespod. Muslimští vládci povětšinou nedokázali uspokojit potřeby svých obyvatel. Ve velké části muslimského světa se autoritářské režimy zároveň snaží ovládat a šířit diskriminační formy islámského dogmatu.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/WU1R9b0/cs;