Arctic drilling in the Alberta Tar Sands kris krüg/Flickr

Nebezpečná obchodní strategie ExxonMobil

NEW YORK – Současná obchodní strategie ExxonMobil je nebezpečná jak pro jeho akcionáře, tak pro svět. Znovu nám to připomíná zpráva Arktické komise National Petroleum Council (NPC), které předsedá CEO ExxonMobil Rex Tillerson. Zpráva žádá vládu USA, aby začala s vrtnými pracemi za naftou a plynem v Arktidě – aniž by zmiňovala následky pro změnu klimatu.

Zatímco jiné ropné společnosti začínají otevřeně mluvit o změně klimatu, obchodní model firmy ExxonMobil nadále popírá realitu. Takový přístup není pouze morálně chybný, ale je také finančně odsouzen k zániku.

Rok 2014 byl nejteplejší zaznamenaný, což je chmurná připomínka letošních vyjednávání o osudu planety v kontextu globálního klimatu, která budou vrcholit v Paříži v prosinci tohoto roku. Světové vlády se shodli na udržení oteplování vyvolaného lidmi pod 2º Celsia (3.6º Fahrenheita). Nicméně současný vývoj naznačuje oteplování daleko za těmito limity, možná i na úrovni 4-6º Celsia do konce tohoto století. Odpovědí je samozřejmě posun od fosilních paliv směrem k energii s nízkým obsahem uhlíku, jako je větrná či sluneční energie, a k elektrickým vozidlům poháněných elektřinou s nízkým obsahem uhlíku.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/Zn3iwrO/cs;