European Union flag

Demokracie nebo krach v Evropě

BERLÍN – „Evropa se musí demokratizovat, jinak se rozpadne!“ Toto konstatování je víc než jen pouhým sloganem z manifestuHnutí za demokracii v Evropě – DiEM25, uskupení, které jsem právě pomohl založit v Berlíně. Je to prostý, byť málo doceňovaný fakt.

Současný rozklad Evropy je až příliš reálný. Kam se člověk podívá, tam jako by se objevovala nová štěpení: podél hranic, uvnitř našich společností a ekonomik i v myslích evropských občanů.

Ztráta evropské integrity vyšla bolestně najevo během posledního obratu v uprchlické krizi. Nejvyšší evropští představitelé vyzvali tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana, aby otevřel hranice své země uprchlíkům z válkou zmítaného syrského města Aleppo, ale jedním dechem pokárali Řecko, že pouští tytéž uprchlíky na „evropské“ území, a dokonce pohrozili, že postaví na hranicích plot oddělující Řecko od zbytku Evropy.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/AlIuTdz/cs;