Computer internet notebook audience technology Waag Society/Flickr

Jaký internet pro Evropu?

BRUSEL – Když 6. května Evropská komise oznámí svou novou digitální strategii, bude čelit rozhodující volbě mezi dvěma velmi rozdílnými přístupy k internetu. Zvolí výhledovou a tržně orientovanou cestu?  Nebo zvolí zpátečnický, obranný a izolovaný úkryt?

Nejprve ty dobré zprávy: takto ostře sledované oznámení ukazuje, že si lídři kontinentu uvědomují, že internet již nemůže být nadále odsunován mimo dění evropské politiky. Je to centrální element ekonomické výkonnosti a modernizace evropské industriální základny.

V průběhu posledních pěti let, zatímco se Evropa potýkala s makroekonomickými obtížemi, se USA a Asie hnaly kupředu, aby získaly digitální výhodu. Podle poslední studie od Plum Consulting přispěly v US informační a komunikační technologie (ICT) během této periody k roční produktivitě téměř 1,6 procenty, což je dvojnásobek oproti Evropě. To by asi ani nemělo být překvapením, vzhledem k tomu, že investice do ICT dosahují v US téměř 5%, oproti 2% v Evropě.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/ZzUudfQ/cs;