kdixon1_Irfan Khan  Los Angeles Times via Getty Images_solar power Irfan Khan/Los Angeles Times via Getty Images

Mapa Drogowa Dotycząca Dekarbonizacji

LONDYN – Nasze wyzwanie klimatyczne jest wyzwaniem energetycznym. Jednak rozwiązanie wyzwania energetycznego wymaga działań, które wykraczają daleko poza wytwarzanie energii.

Słońce i wiatr zrewolucjonizowały nasz system energetyczny. Ale biorąc pod uwagę, że sektor energetyczny dostarcza obecnie tylko 20% naszejenergii, wytwarzanie większej ilości zielonej energii nie doprowadzi nas do zerowej emisji dwutlenku węgla netto do połowy wieku. Zamiana energii odnawialnej na dostawy zielonego wodoru na dużą skalę również nie rozwiąże problemu. Statki, samoloty i pociągi nie są do tego przystosowane, a zachęty ekonomiczne do zmian nie zmierzają jeszcze we właściwym kierunku.

Nasze wyzwanie energetyczne jest również problemem związanym z zapotrzebowaniem na energię. Osiągnięcie naszych wspólnych ambicji klimatycznych wymaga szybkich i głębokich zmian w każdym z sektorów, które przyczyniają się do globalnego zapotrzebowania na energię, w tym transportu, produkcji, stali oraz chemikaliów. Zapewnienie odpowiedniego tempa tych zmian oznacza całkowitą transformację naszej infrastruktury energetycznej. W tym celu kluczowe będą trzy priorytety.

We hope you're enjoying Project Syndicate.

To continue reading, subscribe now.

Subscribe

or

Register for FREE to access two premium articles per month.

Register

https://prosyn.org/uLSPIvPpl