Vynořující se ponaučení z krize

ITHACA, NY – Americká finanční soustava vrávorá na hraně zhroucení. Jediné, co drží vynášené zřídlo globálního kapitalismu před skluzem do kataklyzmatu, je vláda USA, která se v zásadě stala ručitelem a věřitelem poslední záchrany.

Jak se situace mohla zvrhnout v takovou šlamastyku ve finanční soustavě, která byla kdysi opěvována jako nejhlubší a nejdůmyslnější na světě? Kde to skončí? Jaké dopady to bude mít na světovou finanční soustavu? Je těžké na tyto otázky odpovědět s nějakou vyšší mírou přesvědčení, dokud se ocitáme vprostřed krize. Ba zdá se, že s každým dalším dnem teď přicházejí horší zprávy – ani víkendy už neposkytují oddech od neustálého přívalu stísněnosti!

Ať už bude konečný výsledek jakýkoli, jedna věc je jistá – okolní svět už nebude nadšeně přebírat volnotržní principy, jimiž se finanční rozvoj USA řídil. Ač zoufalé časy mohou pobízet k zoufalým činům, po rozsáhlé intervenci americké vlády bude také do budoucna těžší tvrdit, že by se stát měl držet mimo činnost finanční soustavy.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/kEpOBQl/cs;