Electric car charging Sergei Fadeichev/Getty Images

Svět bez výfuků

SAN JOSÉ – Efektivní pohyb osob je klíčový pro každou společnost. Když transportní sítě fungují správně, tak pohánějí ekonomický rozvoj a doslova spojují lidi. Ale v mnoha částech světa je mobilita otázkou života a smrti; je špinavá, chaotická a nebezpečná. Znečištění ovzduší a zácpy způsobené nákladními automobily, autobusy a osobními vozidly jsou denním rizikem pro miliony, zejména v rozvojových zemích.

Naštěstí však přichází velké změny, které zasáhnou do způsobu přesunu lidí. Poprvé od poloviny devatenáctého století, kdy byl vynalezen moderní spalovací motor, je nadohled jeho konec. Výrobci automobilů ohlásili desítky elektrických modelů a politici v několika evropských zemích nastavili konečné datum pro benzinová a dieselová auta. Lídři v Indii and Číně usilují o totéž.

Společnosti na celém světě přicházejí se smělými předpověďmi, že elektrická mobilita je budoucnost transportu. Dokonce i ti, kteří odklonem od fosilních paliv mohou ztratit nejvíce, pochopili, že elektrická vozidla (EV) jsou nevyhnutelná. V červenci dokonce CEO Shellu Ben van Beurden připustil, že jeho další auto bude elektrické.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/lAjdoIi/cs;

Handpicked to read next