fayolle2_Vincenzo NuzzoleseSOPA ImagesLightRocket via Getty Images_climate protest Rome Vincenzo Nuzzolese/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Ludzie Chcą Przywództwa w Dziedzinie Klimatu

LUKSEMBURG – Dla wielu populistów nadal nie ma werdyktu w kwestiach nauki o klimacie, a globalne ocieplenie to mit, fabrykacja lub mistyfikacja. Jednak większość obywateli przyznaje, że odkrycia naukowe są rzetelne i zagrożenie zmianami klimatycznymi jest realne. Jak pokazuje nowe badanieklimatu Europejskiego Banku Inwestycyjnego, ludzie domagają się działań w dziedzinie klimatu.

W Europie 75% obywateli twierdzi, że zmiany klimatyczne już teraz mają wpływ na ich codzienne życie. W Chinach odsetek ten wynosi 94%; a nawet w Stanach Zjednoczonych 72% respondentów przyznaje, że odczuwa skutki zmiany klimatu.

Oczywiście wielkim problemem, o którym nikt nie chce mówić jest pandemia COVID-19, która nadal zbiera ogromne żniwo w życiu ludzi i ich źródeł utrzymania. Badanie wykazało, że chociaż zmiana klimatu była najwyższym priorytetem dla Europejczyków w 2019 r., od tego czasu spadła na liście i obecnie klasyfikuje się za COVID-19 oraz bezrobociem i kryzysem finansowym, wywołanymi przez pandemię.

We hope you're enjoying Project Syndicate.

To continue reading and receive unfettered access to all content, subscribe now.

Subscribe

or

Unlock additional commentaries for FREE by registering.

Register

https://prosyn.org/WlhmFWGpl