Nová kapitola v boji s ebolou

WASHINGTON, DC – Šíření nemoci ebola, které loni začalo v Guineji, Sieře Leone a Libérii, tedy ve třech ze čtyř zemí Unie řeky Mano, je nejzávažnějším doloženým výskytem od roku 1976, kdy byla tato nemoc ve střední Africe poprvé diagnostikována. Dopad epidemie je ničivý a ohrožuje značný společensko-ekonomický pokrok, jehož naše tři země po desetiletí konfliktů a nestability dosáhly.

Náš region dosud registruje celkem 25 791 případů a 10 689 úmrtí – to je téměř desetinásobek počtu úmrtí v důsledku všech ostatních epidemií eboly dohromady. Původní projekce tempa růstu pro rok 2014 se u našich tří zemí pohybovaly mezi 4,5-11,3%. Dnes se tyto projekce snížily na maximálně 2,2%. Při absenci zmírňujících opatření nelze vyloučit ani recesi.

Nekontrolované šíření nemoci odhalilo nedostatky našich národních zdravotnických systémů, ale i slabou schopnost koordinace a efektivní reakce na straně regionálních a globálních institucí. Jednoduše řečeno jsme byli špatně připraveni potýkat se s epidemií takových rozměrů, tím méně jí předejít.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/HRfVZcu/cs;