fighting ebola Marcus Dipaola/ZumaPress

Umírat k životu Dying to Live

FREETOWN, SIERRA LEONE – Byl jsem mladým lékařem na pohotovosti v dětské nemocnici Ola During v Sierra Leone, když mi poradili, abych řekl matce dítěte s těžkou malárií do očí bijící lež. Její dcera Mariama potřebovala pro záchranu života krevní transfuzi. Její matka ale neměla peníze na screeningové testy a na kompenzaci pro dárce. Viděl jsem zemřít mnoho dětí v momentech, kdy jejich rodiče zběsile sháněli potřebné finance.

Byl jsem odhodlán zachránit Mariamin život a tak jsem její matce řekl, ať jde domů a oznámí úmrtí své dcery. Věděl jsem, že to probudí soucit příbuzných, kteří složí dohromady své mizerné zdroje, aby zajistili řádný pohřeb. Matka souhlasila, a když se o šest hodin později vrátila, položila na stůl dost peněz na pokrytí potřebné péče pro Mariamu: krevní transfuzi a léky na malárii a zamoření červy. O pár dní později jsem stále slabou, ale zotavující se čtyřletou holčičku propustil z nemocnice.

Třebaže Mariamina nemoc její příbuzné k akci nepřiměla, její smrt ano. To samé se stalo v mnohem větším měřítku při epidemii eboly v západní Africe.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/fSG1iR3/cs;