Digitální sny Digital Dreams

Před několika lety byla v Ghaně zatčena místní internetová podnikatelka, její zaměstnanci uvězněni a její počítačová technika zabavena. Jakého zločinu se dopustila? Poskytovala zákazníkům možnost levných telefonních hovorů přes internet.

Pomineme-li nízké příjmy, pak jsou potíže této podnikatelky se zákonem zosobněním hlavní příčiny, proč takzvanou ,,digitální propast" mezi bohatými a chudými zeměmi lze tak obtížně překlenout. Nejde o absenci vybavení či znalostí místních lidí. Nikoliv, tato propast je do značné míry přímým důsledkem domácí politiky, která potlačuje využívání internetu a moderních technologií.

Přestože bychom výhody internetu neměli přeceňovat, faktem je, že může snižovat firemní náklady, zlepšovat přístup k informacím a vytvářet příležitosti. V důsledku toho stojí rozvojové země před nelítostnou volbou: mají nových technologií využít ke stimulaci hospodářského růstu a zvýšení produktivity, nebo mají ještě více prohloubit své zpoždění, zatímco si firmy a zákazníci v bohatých zemích ve stále větší míře osvojují digitální pokrok?

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/6Vv25ko/cs;