vaccination Mohammed Huwais/AFP/Getty Images

Nové cesty pro leadership v mezinárodním rozvoji

SEATTLE – Oficiální rozvojová asistence (ODA) pomáhá zachraňovat životy, budovat stabilnější a bezpečnější společnost a promítá měkkou sílu po celém světě. To je bod, který můj šéf Bill Gates nedávno přivezl domů, když se obrátil na vedoucí představitele britského vojenského a bezpečnostního sektoru v Royal United Services Institute v Londýně.

Bill byl dotázán, jak by reagoval na kohokoliv v UK, kdo se cítí “demoralizován“ faktem, že je Británie jednou z pouze mála zemí, které plní závazek OSN vynaložit 0,7% HDP na rozvojovou pomoc. Zdůrazněné vlivu britské ODA byla však pouze část odpovědi; Bill také vyzdvihl mnoho dalších zemí, které rovněž plní tyto závazky.

V Evropě již tento cíl OSN delší dobu plní Dánsko, Norsko, Lucembursko a Švédsko, a nedávno se k ním přidalo Německo. Francie ještě tohoto prahu nedosáhla, ale navyšuje své příspěvky.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/uauxxaR/cs;