Nový směr pro globální zdraví

NEW YORK – Dnešní úroveň mezinárodní spolupráce může člověka snadno rozladit, avšak globální zdraví zůstává oblastí, v níž se svět dokáže spojit a vykonat mnoho dobrého. Během posledních dvanácti let zajistily mezinárodní iniciativy léčbu HIV/AIDS pro miliony lidí, rozšířily dětskou imunizaci a podnítily dramatický růst globální podpory řešení dalších zdravotnických problémů, od malárie po zdraví matek.

Mezinárodní podpora globálního zdraví je investicí do budoucí prosperity rozvojových zemí a blahobytu jejich obyvatel. Je to investice, kterou si nejbohatší země světa mohou docela dobře dovolit.

Například Spojené státy jsou hlavním přispěvatelem globální zdravotnické pomoci, která v roce 2013 činila pouhých 0,23% celkových amerických výdajů. Návratnost této investice je pozoruhodná. Dětská úmrtnost prudce klesá. Miliony lidí, kteří by jinak zahynuli na HIV/AIDS, jsou stále naživu. Země, které se v minulosti řadily k příjemcům pomoci, jsou stále soběstačnější – a v důsledku toho se staly lepšími obchodními a strategickými partnery.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/uKUa18s/cs;