bloomberg4_ROSLAN RAHMANAFP via Getty Images_solarcity Roslan Rahman/AFP via Getty Images

Chceme-li podpořit klimatické úsilí, podpořme starosty

BRUSEL – Na letošní klimatické konferenci Organizace spojených národů (COP26) v Glasgowě se velká část pozornosti zaměří na otázku, co mohou národní vlády učinit pro to, aby rychleji snižovaly emise a dodržely svůj předchozí závazek poskytovat nízkopříjmovým a středněpříjmovým zemím klimatické finance v objemu 100 miliard dolarů ročně.

Jsou to klíčové otázky. Existuje však další skupina lídrů, jejichž počiny jsou pro boj s klimatickými změnami neméně důležité a kteří společně ukazují, co všechno je možné: starostové a primátoři světových měst. Závazky větší podpory a uzavírání partnerství s městy usilujícími o adaptaci na změny klimatu a jejich zmírnění patří mezi nejdůležitější kroky, které mohou národní vlády na COP26 učinit.

Města jsou domovem stále výraznější většiny světové populace a jako taková jsou zodpovědná za přibližně tři čtvrtiny globální spotřeby energie a 70% emisí oxidu uhličitého. Naštěstí mají starostové značnou pravomoc řešit největší zdroje těchto emisí, mimo jiné dopravu a rostoucí spotřebu energie.

To continue reading, register now.

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

or

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

https://prosyn.org/0MkVyVqcs