bloomberg4_ROSLAN RAHMANAFP via Getty Images_solarcity Roslan Rahman/AFP via Getty Images

Chceme-li podpořit klimatické úsilí, podpořme starosty

BRUSEL – Na letošní klimatické konferenci Organizace spojených národů (COP26) v Glasgowě se velká část pozornosti zaměří na otázku, co mohou národní vlády učinit pro to, aby rychleji snižovaly emise a dodržely svůj předchozí závazek poskytovat nízkopříjmovým a středněpříjmovým zemím klimatické finance v objemu 100 miliard dolarů ročně.

Jsou to klíčové otázky. Existuje však další skupina lídrů, jejichž počiny jsou pro boj s klimatickými změnami neméně důležité a kteří společně ukazují, co všechno je možné: starostové a primátoři světových měst. Závazky větší podpory a uzavírání partnerství s městy usilujícími o adaptaci na změny klimatu a jejich zmírnění patří mezi nejdůležitější kroky, které mohou národní vlády na COP26 učinit.

Města jsou domovem stále výraznější většiny světové populace a jako taková jsou zodpovědná za přibližně tři čtvrtiny globální spotřeby energie a 70% emisí oxidu uhličitého. Naštěstí mají starostové značnou pravomoc řešit největší zdroje těchto emisí, mimo jiné dopravu a rostoucí spotřebu energie.

We hope you're enjoying Project Syndicate.

To continue reading and receive unfettered access to all content, subscribe now.

Subscribe

or

Unlock additional commentaries for FREE by registering.

Register

https://prosyn.org/0MkVyVqcs