Spojujme řešení problémů

WASHINGTON, DC – Připomínat světu naléhavost tohoto historického okamžiku není třeba. Každý den ji cítíme ze zpráv. Jeden den ohlásí rekordní ztrátu významná banka, pojišťovna či výrobce aut. Další den se hovoří o dopadech na státy a národy, které jsou nejméně schopné se s těmito ranami vypořádat – ti nejchudší ze světových chudých.

Během posledních dvou let jsem se potýkal s mnoha krizemi, od Dárfúru a Demokratické republiky Kongo až po výzvy, jako je potravinová krize a změna klimatu. Avšak finanční krize je specifická a potenciálně drtivá.

Zprvu ryze finanční krize se proměnila v krizi hospodářskou, která se šíří po celém světě. Všechny prognózy růstu se revidují směrem dolů. A přestože existují náznaky, že vyspělé ekonomiky se už zotavují z paniky, která ochromila úvěrové trhy, za nebezpečným úsekem ještě ani zdaleka nejsme.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/r3SZY2C/cs;