Když Evropa fandí koksu

Je zapotřebí, aby vedoucí představitelé evropských zemí začali brát problém kokainu v Evropě vážně. „Bílá dáma“ svádí stále rostoucí počet Evropanů, a bude-li se Evropa dál tvářit, že problém neexistuje, jeho důsledky se tím jen zhorší.

V minulosti býval kokain problémem Ameriky, a to do té míry, že Spojené státy zahájily velkou kampaň proti prodejcům a uživatelům cracku v centrech měst, proti drogovým překupníkům i proti dodavatelům v Andách. Dnes je poptávka po kokainu v převážné části světa stabilní, případně klesá. Pěstování koky se v posledních pěti letech snížilo o čtvrtinu a množství zabaveného kokainu se téměř zdvojnásobilo. V roce 2005 bylo zabaveno impozantních 42% z celkového množství kokainu ve světě.

Pouze Evropa se tomuto trendu vzpírá. Užívání kokainu je zde na vzestupu, a to zejména ve Španělsku, Velké Británii a Itálii. Existuje řada nepřímých důkazů, podle nichž se stopy kokainu našly na bankovkách nebo v dodávkách vody.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/hvNyuUp/cs;