Climate change protest

Upevnit klimatickou důvěru

WASHINGTON, DC – Za necelých 80 dní budou mít světoví lídři příležitost uzavřít dohodu v boji proti změně klimatu, jaká se dělá jednou za generaci. Konference Organizace spojených národů o změně klimatu, která v prosinci proběhne v Paříži, by se mohla stát obratem ve světových dějinách: jednomyslným uznáním nutnosti jednat s cílem předejít škodlivým důsledkům globálního oteplování.

K zajištění dohody je však zapotřebí, aby účastníci konference překonali nedůvěru, která během dřívějších jednání vedla k polarizaci a nečinnosti. K realizaci dohody s pevnými limity emisí skleníkových plynů bude nejprve zapotřebí dodržet závazky, které už byly přijaty, včetně slibů vyspělých zemí, že do roku 2020 vynaloží sto miliard dolarů ročně na pomoc rozvojovému světu s potlačováním jeho příspěvku ke změně klimatu a s adaptací na teplejší svět.

Vzhledem k rozsahu výzvy a nákladům, jež nečinnost způsobuje nejzranitelnějším lidem světa, musí instituce financující rozvoj a další zainteresované strany projevit odhodlání zabránit nejškodlivějším účinkům změny klimatu. To vyžaduje čerstvou – a transparentní – oddanost tomuto úsilí.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/4UaPHgc/cs;