Scientists observe biodiversity Boris Hovat/Getty Images

Bití na poplach nad úbytkem biodiverzity

NORWICH – V německém Bonnu probíhá konference OSN o změně klimatu a stoupající globální teploty se tak opět dostaly na vrchol celosvětové agendy. Proč se ale vzestupem teplot zabývat, ne-li kvůli jeho vlivu na život na Zemi, včetně života lidského?

O této důležité otázce je třeba uvažovat, s ohledem na relativní nedostatek pozornosti věnované úzce související a neméně důležité hrozbě pro přežití člověka: znepokojivému tempu úbytku světové biodiverzity.

Dostupnost potravin, vody a energie – základních stavebních kamenů bezpečnosti každé země – závisí na zdravých, robustních a rozmanitých ekosystémech a na životě, který je obývá. V důsledku lidských činností ale dnes biodiverzita planety upadá rychleji než kdykoli v historii. Mnozí tvůrci politik si však stále neuvědomují, že úbytek biologické rozmanitosti je stejně vážná hrozba jako stoupající hladiny moří a stále častější extrémní povětrnostní události.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/3Oloqme/cs;

Handpicked to read next