Nespoutaná občanská společnost

MOSKVA – Problémy, na které narážejí organizace z řad občanské společnosti, jsou v Rusku větší než v mnoha jiných částech světa, avšak problémy, jimž čelí občanská společnost samotná, jsou všude podobné. Na celém světě existuje propast mezi organizacemi občanské společnosti a společnostmi, jimž jsou tyto organizace odhodlány sloužit.

Organizace občanské společnosti nezískávají moc prostřednictvím voleb (legitimních či nelegitimních), nýbrž oslovováním širšího světa. Stručně řečeno je jejich cílem budování občanské společnosti jako takové.

Nejúspěšnější jsou ve chvíli, kdy se lidé chovají jako součást občanské společnosti, aniž by se nutně řadili k „občanskospolečenským“ profesionálům. To znamená, že se například starají o své zdraví, angažují ve veřejných diskusích, blogují o bezpečnostních podmínkách ve své komunitě, hodnotí výkonnost škol, organizují každotýdenní výběhy pro majitele psů, starají se o místní lesy či řeky – a to vše v rámci svého života, nikoliv svého zaměstnání.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/Pn0TQgZ/cs;