Noční můra čínského průmyslu

Západní média trpí zlozvykem upadání do záchvatů přejídání. Je ironické, že co se týče Číny, poslední amok se týká právě jídla. Tento týden byl popraven bývalý šéf čínského Státního úřadu pro kontrolu potravin a léků Čen Siao-jü, který v úplatcích přijal téměř milion dolarů, a ukazuje se, že toto šílenství už proniklo i do Číny.

Nejprve přišla záplava článků o krmivech pro domácí zvířata s příměsí melaminu (derivátu uhlí), léku na kašel a pastě na zuby nastavovaných dietylenglykolem (sladce chutnající průmyslovou chemikálií používanou v nemrznoucích a brzdových kapalinách), vláčcích na hraní zdobených barvami na bázi olova, antibioticích infikovaných bakteriemi, výbušných bateriích do mobilních telefonů a vadných automobilových pneumatikách.

Teď se pozornost upřela na potraviny. Světový tisk je plný článků o medu pančovaném průmyslovými sladidly, konzervovaných pokrmech kontaminovaných bakteriemi a nadměrnými dávkami přísad, rýžovém víně říznutém technickým lihem a o hospodářsky pěstovaných rybách, úhořích a krevetách krmených velkými dávkami antibiotik a pak oplachovaných formaldehydem, aby se snížily počty bakterií při testech.

https://prosyn.org/GVqfsm1cs