Yemeni Al-Akhdam children Mohammed Huwais/Stringer

Krušné časy pro děti

NEW YORK, STOCKHOLM – Rok 2016 bude zřejmě připomínán kvůli vojenským a politickým událostem, ale historie by jej měla zaznamenat také jako jeden z nejhorších roků pro děti od druhé světové války.

Média téměř denně zaplňovaly snímky mrtvých, raněných a otřesených malých dětí: krvácející chlapeček sedící v šoku poté, co na jeho domov dopadla bomba, vyzvedávání drobných tělíček ze sutin, malé hroby na středomořském břehu dokládající smrt neznámých dětí.

Takové snímky jsou silné a nepříjemné. Rozsah dětského utrpení přesto nedokážou zachytit. V zónách konfliktu – od vražedných polí v Sýrii, Jemenu, Iráku a severní Nigérii po hůře zdokumentovaná, leč děsuplná území Somálska, Jižního Súdánu a Afghánistánu – žije víc než 240 milionů dětí. Nadto z 50 milionů dětí, které žijí v cizině nebo jako vysídlenci ve své vlasti, byla víc než polovina vyhnána násilím a střetá se s novými riziky, která je ohrožují na životě a blahobytu.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/qs6WTxp/cs;