fredeau1_David McNewGetty Images_renewable energy wind David McNew/Getty Images

Nowa Miara Korporacyjnego Sukcesu

BOSTON - Przez dziesięciolecia światowym przywódcom nie udawało się szybko reagować na zmiany klimatyczne, mimo że wiedza w tej kwestii jest znana od dawna. Teraz problem tak się zaostrzył, że nie można go ignorować, a osoby na stanowiskach władzy znajdują się pod rosnącą presją, aby nadrobić stracony czas.

W przypadku przedsiębiorstw presja nie pochodzi już tylko ze strony protestujących, ale także ze strony akcjonariuszy, klientów, inwestorów, pożyczkodawców, pracowników, decydentów i wszystkich innych interesariuszy, którzy naprawdę rozumieją zagrożenie klimatyczne: zwiększa się ryzyko od zakłóceń w łańcuchu dostaw po śmiertelne warunki dla pracowników zewnętrznych.

Prezesi firm będą musieli odpowiedzieć na czterykluczowepytania: Jak będzie wyglądał mój rynek w świecie o zerowej emisji netto? Jaki jest mój model biznesowy, aby odnieść sukces na tym rynku? Jakie zmiany powinienem teraz wprowadzić, aby przygotować się na sukces? Jakich warunków wsparcia będę potrzebować i jak je znaleźć?

We hope you're enjoying Project Syndicate.

To continue reading, subscribe now.

Subscribe

or

Register for FREE to access two premium articles per month.

Register

https://prosyn.org/KQ7lqLIpl